Datum: 16.11.2014

Vložil: Pavel G

Titulek: Okresní soutěž

Dnes jsme odehráli zápas v Budišově.

Žádnou partii jsem ještě nezkoumal, tak jen takové zběžné postřehy.

Tobiáše nemohu pochválit. Po asi 2 minutách, v 6. tahu přišel o dámu (za věž). Nejde až tak o to, že udělal chabu, ale jde o to, že nehrál šachy, ale jen tahal figurkami.

Standu musím pochválit za to, že se snažil. Snažil se přemýšlet nad jednotlivými tahy, nespěchal. Pak někde udělal chybu, to se stává. Možná se nechal rozptýlit Tobiášovým výkonem, nebo něčím jiným.

Radek opět ukázal, že jeho forma jde nahoru, dokáže v partii přemýšlet. Dokázal po zahájení získat převahu a tlak na soupeřova krále. Soupeř se dobře bránil, hrozby odvracel, ale pak zapomněl nebo přehlédl hrozbu a nechal si dát mat.

Lukáš hrál také velmi dobře. V zahájení získal aktivitu, hrozil připravit soupeře o figuru, ten si raději nechal rozbít pěšce na jedné straně a odevzdal 2 pěšce na straně druhé. Lukáš hrál dobře dál, soupeř mu kladl pořád nějaké překážky a hrozby. Lukáš některé své možnosti nevyužil (asi si myslel. že soupeř něčím hrozí a on sám to nevidí - to má po mě), ale i tak stál stále lépe. Pak asi pod dojmem zaslechnutých slov "remíza" a už unaven sám v lepší pozici nabídl remízu, kterou soupeř ochotně přijal.

Na výsledku už se nic neměnilo, protože já skončil dříve než Lukáš. Po páteční prohře s K.Záleským jsem si chtěl zlepšit náladu vítězstvím nad S. Jaššem. Bohužel, soupeř byl proti. V době, kdy to vypadalo, že Radek i Lukáš by mohli zvítězit, tak jsem ještě bojoval o remízu. Výměnou figur jsem se dostal do pozice, se kterou jsem byl spokojen a chystal se řádit jezdcem. Soupeř mi však jezdce jednoduše vzal (vyměnil za střelce) ještě dříve, než jsem ho mohl uvést do hry a byl konec. Další zbytečné a nepřesné tahy už na výsledku nic nezměnili.


Přidat nový příspěvek