Datum: 03.12.2014

Vložil: Pavel G

Titulek: Okresní přebor jednotlivců a Okresní soutěž družstev

V Okresní soutěži družstev jsme uhráli krásnou remízu s týmem z Dolního Benešova. Opět výborné výkony podali Lukáš a Radek. Oba proti silným soupeřům uhráli remízu. Pěkný výkon podala u Lucie.
Trošku mě mrzí zbytečná ztráta Standy. Tomu asi budu muset nastavovat hodiny tak, že bude mít zakázáno táhnout dříve, než uplyne nastavený čas.
Protože Standa prohrál a na dalších šachovnicích nikdo nevyhrál, musel jsem já bojovat na 1. šachovnici s Terezou Gemsovou. Zpočátku jsem byl přesvědčen, že to bude snadné, ale za celou partii mi nic nedovolila. Být stav celého týmu jiný, přijal bych nabízenou remízu, protože situace na šachovnici remízová skutečně byla. Tak jsem však musel dělat tanečky kolem pěšců i s rizikem, že to může dopadnout opačně než chci. Měl jsem však štěstí a Tereza udělal asi v 50. tahu chybu, přehlédla zvláštnost postavení a umožnila mi tak vyhrát.

Okresním přeboru jednotlivců jsem dostal výhru od Daniela J. Partie byla dlouho vyrovnaná, pak jsem přehodil pořadí plánovaných tahů a už mě mydlil. Daniel mě zcela přehrál, ale pak se sám vzdal, když měl pocit, že udělal velkou chybu. Taková výhra se sice počítá, ale moc mě netěší. Já bych chtěl vyhrávat zaslouženě, ale na takovou úroveň ještě nemám. Radek sice prohrál, ale opět dobrý výkon.

Přidat nový příspěvek