Datum: 22.03.2015

Vložil: Pavel G

Titulek: Vítězství v Kravařích

Dnes jsme bojovali o záchranu v soutěži v Kravařích. Jeli jsme tam s cílem bojovat a se snahou uhrát alespoň nějaký bod. Povolali jsme všechny hráče ochotné bojovat za tým. Tým A už celkem běžně a velmi dobře podporuje Radek i jemu dnes patří dík. Zvláštní poděkování pak směřuji k Lukášovi, který po nemoci dohání školní povinnosti ale přesto (ne)ochotně tým podpořil.

Začátek utkání na jiných šachovnicích jsem nestačil sledovat, protože můj soupeř hrál velmi rychle. Pak jsem se pustil do kombinace, kterou soupeř nevyřešil nejlépe a aby neztratil dámu, tak dal figuru. Pak už se naše partie jen dohrávala a já mohl sledovat vývoj na jiných šachovnicích.

Jirka se na 1. šachovnici snažil, Richard taky, to bylo dobré. Martin zkušeně držel pozici, Vojta měl postavení taky dobré. Zajímavé bylo dění na posledních třech šachovnicích. Roman měl zajímavou pozici, Radek taky a Lukáš jednoduchou kombinací připravil soupeře o figuru.

Pak prohrál Vojta. Chybka se stane. Já pořád ještě dohrával vyhranou partii a nakonec jsem ji i vyhrál. Krátce po tom i Lukáš proměnil získanou výhodu ve vítězství a náš tým vedl 2:1.

Richard remizoval. Přiznám se, že jeho partii jsem nesledoval. I kdybych ji sledoval, tak těžko bych ji mohl komentovat :)

Martin dostal povolení k remíze a tak ji začal nabízet. Upřímně řečeno (a na první pohled) jeho parti vypadala na remízu.

A pak přišlo dokonání naší vítězné smrště: Roman vyhrál, Radek remizoval, Jirka vyhrál a nakonec i Martinův soupeř nakonec remízu přijal.

Vítězstvím jsme se posunuli na 9. příčku tabulky a zachování soutěže i pro příští rok je zajištěno.


Paráda


Přidat nový příspěvek