Datum: 14.04.2015

Vložil: Pavel G

Titulek: Závěr sezóny

Tak jsme v neděli odehráli poslední kolo letošního Okresního přeboru. Po těžkém a problematickém průběhu letošní sezóny, kdy nám i hrozil sestup do Okresní soutěže, jsme již byli zachráněni a tak poslední zápas probíhal spíše ve slavnostní náladě. Soupeře z Budišova jsme přivítali v restauraci U Lípy a doufali, že jejich soustředění otupíme a pak je rozdrtíme a tím i potupíme. No, úplně podle plánu nám to nevyšlo a těsně jsme prohráli: 1½ : 6½. Asi jsme měli více zatopit, aby se necítili jako doma.

Průběh ani nemá cenu popisovat. Já jsem hned v zahájení šáhl na jinou figuru, ztratil pěšce a měl mizernou pozici, pak jsem se ještě chvíli bránil, no a další chybou jsem soupeři věnoval dámu. Ne, že bych se chystal vyhrát, ale rozhodně jsem to chtěl soupeři více ztížit. Obdobné výsledky byly i na jiných šachovnicích, někteří skončili již přede mnou. Aspoň, že to občerstvení fungovalo.

Za zmínku tak z naší strany stojí 3 hráči. Uvedu je v pořadí, v jakém skončili své partie a je to také pořadí jak byli úspěšní bodově.

Prvním je Lukáš. Hrál pěkně, přirozeně a odvážně. Myslím, že dosáhl pozice, kdy odborník přestane komentovat a řekne, že dál už je to jen otázka techniky. Pak asi trochu polevil v pozornosti, podcenil soupeře, udělal chybu a partii nakonec prohrál. Těžce nabytá zkušenost, taky mu to bylo líto. Chyby se stávají a nejlepší způsob, jak se jich zbavit (nebo omezit jejich počet) je hrát a hrát. Každopádně pěkný výkon, pochvala a naděje pro náš klub.

Druhým hráčem, který zaslouží pochvalu, je Standa. Zdá se, že se naučil hrát trochu opatrněji, pomaleji a už se dostavují výsledky. Moc jsem partii neviděl, ale co mohu říct, že Standa černými od začátku až do konce držel pozici vyrovnanou materiálově i pozičně. Takže zasloužená remíza a dlouho to byl náš jediný bodový úspěch. Stando díky a velká pochvala.

Martin je dalším hráčem zasluhujícím pochvalu. Trpělivě hrál, i remízku nabízel, ale když ji soupeř odmítl, tak jej dotlačil do časové tísně. A tam se Martinův soupeř, asi pod dojmem toho, že ostatní si již užívají uvolnění a radovánek po skončené hře, dopustil osudné chyby, kterou Martin nekompromisně potrestal a vyhrál. Asi 1. prohra Slavoje a zároveň 1. výhra Martina v sezóně. To se to pěkně sešlo.

Všem třem uvedeným hráčům děkuji za dobrou hru a za záchranu dobrého jména klubu. Martin mi partii poslal, Lukášovu partii jsem si aspoň částečně opsal od jeho soupeře, tak se pokusím tyto partie na stránky přidat.

Až na ten výsledek jsme sezónu pěkně zakončili.


Přidat nový příspěvek