Diskuze

Datum: 02.11.2014

Vložil: Pavel G

Titulek: Okresní soutěž

Tak nám dnes proběhlo 1.kolo Okresní soutěže.

Hráli jsme doma a kluci hráli dobře. Na rozbory je ještě brzy, ale Standa prohrál po boji, když ztrácel pěšce v závěrečné fázi partie, Tobiášovi se dnes nedařilo, když brzy přišel o figuru a Lukáš odehrál celou partii výborně, měl i převahu, kterou se mu proti zkušenému hráči nepodařilo prosadit a partie skončila remízou.
Remízou skončily také partie Vojty a moje.

Stránky nejsou řádně doplňovány, ale není na všechno čas. Tak alespoň takové krátké info.

Datum: 03.11.2014

Vložil: Vít Pavera

Titulek: Re: Okresní soutěž

Gratuluji Pavle k remíze s hráčem 2000+. Je vidět, že výhra se mnou nebyla náhoda. Kdyby všichni v Malých Hošticích trénovali jako ty, mohly Kravaře ve Vítkově vyhrát, že Jirko...

Datum: 04.11.2014

Vložil: Pavel G

Titulek: Re: Re: Okresní soutěž

Jo, jo. Jeden trénink s Radkem Caletkou a už je to znát :)
A co teprve až budu mít za sebou více takových tréninků?

Datum: 29.10.2014

Vložil: Pavel G

Titulek: Okresní přebor jednotlivců

Po nevydařeném zápase, kdy jsem prohrál s Radkem se mi podařil husarský kousek, kdy jsem vyhrál nad Vítem Paverou.

Tímto vítězstvím jsem se dostal do čela průběžného pořadí.

Aktuální výsledky můžete zjistit zde:
https://chess-results.com/tnr146148.aspx?lan=5

A protože se teď v pátek nehraje, tak na špici turnaje vydržím až do příštího týdne. :)
Pak už zas poputuju dolů, kam patřím.

Datum: 18.10.2014

Vložil: Pavel G

Titulek: Radek

Jak jsem uvedl již v minulém příspěvku, roste v Radkovi velký hráč. V pátek jsme na sebe narazili v okresním přeboru jednotlivců.

A Radek mě porazil.

Ani nevím, jak k tomu došlo, ještě jsem se z toho nevzpamatoval. Myslím, že jsem partii nezačal špatně, dostal jsem se k tlaku. Toho jsem ale nevyužil. Naopak po špatně promyšlené kombinaci jsem přišel o svůj tlak. No a po dalším zbytečném tahu se Radek do mě pustil a už mi nedal šanci a partii velice zkušeným postupem vyhrál.

Radkovi k vítezství gatuluji, bylo zcela zasloužené.

Datum: 05.10.2014

Vložil: Pavel G

Titulek: Okresní přebor jednotlivců

V Radkovi nám roste velký hráč.

Je to už 3. pokus, kdy chci napsat příspěvek, tak to zkrátím. Sehrál dobrou partii s K.Záleským.
Potřebuje on i třeba Lukáš nabrat zkušenosti. Bylo dobré, kdyby na trénink přišli i starší hráči a své zkušenosti jim předávali, nebo jim pomohli zkušenosti získat.

Datum: 16.06.2014

Vložil: Marek Nábělek

Titulek: Příměstský šachový tábor

Dobrý den, připomínám, že od 14. do 18. července pořádá náš oddíl Slezan Opava Příměstský šachový tábor. Bližší informace na https://www.slezanopava.cz/sachy/643-pimstsky-achovy-tabor-achoveho-oddilu-slezan-opava-2014.html. Za organizační tým Vás zve Marek Nábělek

Datum: 17.06.2014

Vložil: Pavel G

Titulek: Re: Příměstský šachový tábor

Díky za informaci.

Datum: 17.05.2014

Vložil: Martin G.

Titulek: Naši členové, nezpomeňte přijít v sobotu dne 7. června

Já už se těším na oddílový turnaj a valnou hromadu.
Každý dostal papírovou tištěnou pozvánku do schránky.
Pokud by ji např. ztratil, propozice jsou v záložce: Kalendář akcí, Valná hromada
https://sachymh.webnode.cz/kalendar-akci/valna-hromada-oddilovy-prebor/

Datum: 12.04.2014

Vložil: Vít Pavera

Titulek: 4. GP okresu Opava

Průběžné výsledky 4. turnaje GP okresu Opava na Velkém Sedle zde:https://chess-results.com/tnr130620.aspx?lan=5

Datum: 27.12.2013

Vložil: Slavoj

Titulek: GP mládeže

Zdar draci, budete dělat nějaké průběžné pořadí po 2. turnaji GP?

Datum: 27.12.2013

Vložil: Pavel G.

Titulek: Re: GP mládeže

Ahoj, zatím jsem o tom neuvažoval.

Když teď o tom tak přemýšlím, tak bych možná mohl nějaké neoficiální součty zvládnout. Uvidíme., jestli nebude vydáno oficiální průběžné pořadí, tak to zkusím.

Datum: 31.12.2013

Vložil: Slavoj

Titulek: Re: Re: GP mládeže

Díky za zveřejnění neoficiálního průběžného pořadí GP. Jedna technická poznámka spíše ke konečnému oficiálnímu vyhodnocení: mám za to, že v propozicích je psáno, že každý účastník obdrží alespoň bod, v kategorii do 13 let by tedy měli mít všichni alespoň bodík...

Datum: 01.01.2014

Vložil: Pavel G

Titulek: Re: Re: Re: GP mládeže

Díky za upozornění. Je to opraveno a Zichalovi dopsán bod.

Datum: 22.12.2013

Vložil: Martin G.

Titulek: Vánoční turnaj

Zdravím vespolek, dle mého názoru v Hošticích byla dne 22.12. rekordní účast a akce se vydařila. Kdo chce, mám nějaké fotky z turnaje, nechť píše na email: martin(dot)gazda(at)seznam(dot)cz
Motto:„Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“

Datum: 08.12.2013

Vložil: Marek Nábělek

Titulek: Okresní přebor jednotlivců v praktickém šachu okresu Opava

Dobrý den,

v letošním roce jsme se rozhodli po letech uspořádat Okresní přebor v praktickém šachu jednotlivců v termínu. Budou se konat dva turnaje. Turnaj A se zápočtem na elo LOK, je určen pro hráče s elo LOK 1500 a vyšším (20. - 22. 12. 2013). Turnaj B je určen pro mládež do 18 let (20. - 21. 12. 2013).

Prvních 16 přihlášených má právo účasti na před turnajové simultánce s FM Radomírem Caletkou, hráčem extraligového týmu Slavoj Ostrava – Poruba, držitelem 1 normy IM a aktuálním Fide elo ratingem 2355, která začne v 15 hodin v místě konání turnaje.

Bližší informace na https://www.slezanopava.cz/sachy/605-okresni-pebor-jednotlivc-po-10-letech.html

Za pořadatele zve Marek Nábělek

Datum: 26.11.2013

Vložil: Pavel G.

Titulek: Markova partie

Tak jsem se díval na tu Markovu partii, protože jsem se chtěl pokochat tahem Sxf2, který mi Marek ukazoval již v neděli. Myslím, že ta oběť není korektní. Bílý mohl zahrát Sxf2 a měl by figuru. Například po Jxd5 může hrát Jxc6.

Datum: 18.11.2013

Vložil: Pavel G.

Titulek: Utkání D.Benešov - Orel

Letos poprvé jsme s Martinem nastoupili za tým Orla v Krajské soutěži. Já tam jel s cílem neprohrát první a pár tahů vydržet. Ani nevím jak probíhala Martinova partie, měl jsem starosti sám se sebou. Moje partie se nakonec protáhla, končili jsme jako poslední a soupeř mi dokonce nabízel vítězství. To jsem galantně odmítl a tak nakonec skončila partie remízou. Na trénink připravuji pro kluky některé praktické informace z této partie a jeden úkol. Sám jsem zvědavý, jak si s ním poradí.

Datum: 13.11.2013

Vložil: Pavel G.

Titulek: Soustředění

Nezapomeňte, že v pátek je soustředění U Lípy. Já asi jen na chvilku, protože v sobotu vezu děcka do Benešova, ale přijdu.

Datum: 13.11.2013

Vložil: Pavel G.

Titulek: Opět neporažení

Myslím, že s dosavadním vývojem v OP přeboru můžeme být spokojeni. Škoda, že se na posledních šachovnicích nepodařila alespoň jedna remíza. Ale já se nemám moc co vytahovat, protože mi k výhře opět pomohl soupeř. I když tentokrát to nebylo tak darované jako ve Vítkově, přece jen jsem v partii tahal za kratší provaz.

<< 1 | 2 | 3

Přidat nový příspěvek